کارشناسی مدیریت مالی

معرفی رشته مدیریت مالی

کارشناسی مدیریت مالی موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش

کارشناسی مدیریت مالی

ضرورت و اهمیت رشته مدیریت مالی

رشته مدیریت مالی در ابتدا باتوجه به تامین و مدیریت وجوه توسط شرکت‌‌های تجاری، دولت‌ها و افراد مورد توجه قرار گرفت. کسب و کارها در پی ابزارهای مالی هستند که به‌هنگام خرید تجهیزات جدید، توسعه تاسیسات و تجهیزات موجود یا تزریق وجوه اضافی به یاری آن‌ها بشتابد. تعیین ارزش دارایی‌های مالی و واقعی و همچنین مشتقه‌ها امروزه یکی از فعالیت‌های اصلی در مدیریت مالی می‌باشد. لذا مطالعه علوم مالی جهت فراهم نمودن و آشنا ساختن دانشجویان با پیش‌زمینه تئوریکی و ابزارهای تحلیلی طراحی شده است. مشاغلی همچون مدیریت مالی شرکت‌ها، بانکداری تجاری و سرمایه‌گذاری، بیمه و سرمایه‌گذاری‌ها، مالیه عمومی و مدیریت دارائی‌های واقعی از مواردی می‌باشند که دانشجویان این رشته پس از فارغ‌التحصیلی جذب آن‌ها می‌گردند.

حوزه‌های اصلی رشته مدیریت مالی را می‌توان در:

تامین و مدیریت وجوه در شرکت‌ها(مدیریت مالی شرکتی)

ارزش‌گذاری دارائی‌های مالی(مدیریت سرمایه‌گذاری)

دست‌اندرکاران بخش مالی و محیط مالی(بانکداری و موسسات مالی)

ارزش‌گذاری و تامین مالی دارائی‌های واقعی(مدیریت دارائی‌های واقعی)

ارزیابی ریسک و برنامه‌های پوشش در برابر ریسک(بیمه و مدیریت ریسک)

تقسیم‌بندی نمود.

این رشته به‌منظور تربیت دانش‌آموختگانی طراحی می‌گردد که بتوانند در صنعت خدمات مالی مشاغل تخصصی را بر عهده گیرند.

تعریف و هدف کارشناسی مدیریت مالی

دوره کارشناسی مدیریت مالی یکی از دوره‌های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص برای شرکت‌های دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوری‌های نوین مدیریت مالی و کاربرد آن آشنا خواهند شد. باتوجه به روند جهانی شدن اقتصاد کشورها متخصصین مالی کشور بایستی با نظام‌های مالی جهانی و شیوه‌های سرمایه‌گذاری و ابزارهای مالی پیشرفته آشنائی داشته باشند تا کشور بتواند موقعیت مالی خود را در دنیای متلاطم امروز تثبیت نماید.

این رشته علاوه بر تاثیر بر اقتصاد کشور می‌تواند زمینه لازم برای بهره‌وری بیشتر سازمان‌های دولتی و خصوصی را فراهم نماید. باتوجه به تحولات جهان امروز، خصوصا در کشورهای درحال توسعه که با تهدیدات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شوند، این کشورها جهت حل مشکلات اقتصادی، نیازمند راهکارهای مناسبی جهت استفاده بهتر از امکانات و ثروت‌های خدادادی خود می‌باشند. در این راستا یکی از راهکارهای مهم بسط و توسعه سرمایه‌گذاری است.

تنظیم چنین شرایطی نیاز به گسترش و توسعه دانش سرمایه‌گذاری و استفاده از تحقیقات و تجربیات اندیشمندان رشته مالی است، تا بدینوسیله سرمایه‌گذاران بتوانند از طریق آشنائی با روش‌های نوین سرمایه‌گذاری و ارزیابی اوراق بهادار، تصمیمات بهینه اتخاذ نمایند و سازمان‌ها و نهادهای نظارتی نیز در ایجاد شرایط مناسب و تدوین قوانین و مقررات از این دانش استفاده نمایند.

مزایای تحصیل آموزش مجازی در فاران مهر دانش

آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و یادگیری را کاملا دگرگون کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری را ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

روش یادگیری آنلاین برای همه افراد روشی مناسب است. ظهور انقلاب دیجیتالی منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه دسترسی، استفاده، بحث و اشتراک‌گذاری محتوا شده است. هر شخصی با هر میزان مشغله می‌تواند در زمان و مکان دلخواه خود از این نوع آموزش بهره ببرد. بسیاری از افراد بسته به در دسترس بودن و راحتی خود ، تعطیلات آخر هفته یا عصرها را انتخاب می‌کنند.

موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ارائه آموزش عالی الکترونیکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌نماید.

مزیت ویژه آموزش الکترونیکی این است که می‌توانید هر زمان که نیاز داشته باشید به مطالب مورد مطالعه دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که شما استاد زمان خود هستید، بنابراین شما بر محتوایی که یاد می‌گیرید نیز تسلط دارید.

باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل در فاران مهر دانش، علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند از سراسر دنیا اقدام به تحصیل نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در فاران مهر دانش هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارند. در هر سنی که باشید امکان تحصیل در این موسسه برای شما وجود دارد.

تحصیل همزمان دانشجویان دوره‌های الکترونیکی (مجازی) در یکی از رشته‌ها یا گرایش‌های حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی دانشگاه‌های دیگر بلامانع است.

موقعیت شغلی رشته مدیریت مالی

  • مدیریت مالی شرکت‌ها

  • بانکداری تجاری و سرمایه‌گذاری

  • بیمه و سرمایه‌گذاری‌ها

  • مالیه عمومی و مدیریت دارائی‌های واقعی

شرکت‌کنندگان در این دوره، علاوه بر آشنائی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه‌های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل آشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور کاربردی با استفاده از یافته‌های کاربردی از ویژیگی‌های این دوره می‌باشد. دانش‌آموختگان این دوره علاوه بر توانائی تجزیه و تحلیل و حضور فعال در بازارهای مالی می‌توانند وضعیت مالی شرکت‌ها و موسسات را مورد ارزیابی قرار داده و در اخذ تصمیمات مالی موثرتر سازمان‌ها، نقش اساسی ایفا نمایند.

موسسه فاران مهر دانش
سایر مقاطع و گرایش‌های مدیریت در فاران مهر دانش