رشته حقوق موسسه فاران

معرفی رشته حقوق

کارشناسی پیوسته حقوق موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش

معرفی کارشناسی حقوق

ضرورت و اهمیت رشته حقوق

ضرورت و اهمیت تشکیل این دوره، نیاز کشور به داشتن قضاوت، وکلا و کارشناسان حقوقی در سطح داخلی و بین‌المللی است. از این‌رو ایجاد و اجرای درست این رشته می‌تواند نیازهای کشور را در این زمینه تامین کند. ضرورت دیگر تربیت پژوهشگران در حوزه‌های نظری و کاربردی حقوق با نگرش اسلامی و امکان به‌کارگیری نتایج تحقیقات در حل معضلات موجود در جامعه است.

تعریف و هدف کارشناسی حقوق

دوره کارشناسی رشته حقوق یکی از دوره‌های آموزشی در نظام آموزش عالی است و هدف آن ضمن ارتقا دانش حقوق، آموزش رشته حقوق مبتنی بر فقه اسلامی، فرهنگ و عرف اسلامی- ایرانی و مسائل حقوقی جدید است و برای رفع نیازمندی‌های قضایی، وکالت دعاوی، مشاوره و کارشناسی حقوقی در قوه قضائیه، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در جهت کمک به احقاق حقوق اشخاص در سطح داخلی و بین‌المللی و همچنین زمینه‌سازی برای پرورش اساتید و نظریه‌پردازان در این حوزه، افرادی را تربیت می‌کند.

مزایای تحصیل آموزش مجازی در فاران مهر دانش

آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و یادگیری را کاملا دگرگون کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری را ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

روش یادگیری آنلاین برای همه افراد روشی مناسب است. ظهور انقلاب دیجیتالی منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه دسترسی، استفاده، بحث و اشتراک‌گذاری محتوا شده است. هر شخصی با هر میزان مشغله می‌تواند در زمان و مکان دلخواه خود از این نوع آموزش بهره ببرد. بسیاری از افراد بسته به در دسترس بودن و راحتی خود ، تعطیلات آخر هفته یا عصرها را انتخاب می‌کنند.

موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ارائه آموزش عالی الکترونیکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌نماید.

مزیت ویژه آموزش الکترونیکی این است که می‌توانید هر زمان که نیاز داشته باشید به مطالب مورد مطالعه دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که شما استاد زمان خود هستید، بنابراین شما بر محتوایی که یاد می‌گیرید نیز تسلط دارید.

باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل در فاران مهر دانش، علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند از سراسر دنیا اقدام به تحصیل نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در فاران مهر دانش هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارند. در هر سنی که باشید امکان تحصیل در این موسسه برای شما وجود دارد.

تحصیل همزمان دانشجویان دوره‌های الکترونیکی (مجازی) در یکی از رشته‌ها یا گرایش‌های حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی دانشگاه‌های دیگر بلامانع است.

رشته حقوق موسسه فاران

موقعیت شغلی رشته حقوق

 • منصب قضاوت و مستشاری دادگاه

 • مشاغل قضایی دادسرا از جمله بازپرسی

 • کارشناسان قضایی و اداری دادگستری

 • ادارات تصفیه ورشکستگی و سرپرستی محجورین

 • ادارات اجرای احکام (مدنی و کیفری)

 • ادارات ثبت اسناد و املاک

 • وکالت دعاوی

 • دفاتر اسناد رسمی

 • مشاوران حقوقی (کارشناسان حقوقی) در وزارتخانه‌ها و موسسات دیگر دولتی و خصوصی

 • در آموزش و پرورش برای تدریس دروس مربوطه

 • در جنبه‌های حقوقی امور بانکی، بهابازار و بیمه.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با هدف پرورش متخصصانی مجرب و کارآمد که بتوانند در مشاغلی از جمله قضاوت، وکالت، کارشناسی حقوق و سردفتری اسناد رسمی به فعالیت بپردازند، اقدام به برگزاری دوره‌های حقوق می‌کنند.

فارغ‌التحصیلان رشته حقوق به توانایی‌های مهمی مانند قدرت استنباط بالا، قدرت استدلال، خلاقیت ذهنی، جسارت و قدرت فن بیان عالی دست می‌یابند.

موسسه فاران مهر دانش
سایر مقاطع و گرایش‌های حقوق در فاران مهر دانش