شبکه‌های کامپیوتری

معرفی رشته شبکه‌های کامپیوتری

کارشناسی ارشد شبکه‌های کامپیوتری موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش

شبکه های کامپیوتری

ضرورت و اهمیت رشته شبکه‌های کامپیوتری

در دوران مدرن، کامپیوترها ارتباط تنگاتنگی با همه افراد جامعه، به ویژه دانشمندان و مهندسین دارند. برنامه‌های کامپیوتری اکنون می‌توانند مشکلات را در زمانی کوتاه حل کنند. کاربرد بسیار تاثیرگذار کامپیوتر در تقریبا تمامی حوزه‌ها و صنایع باعث بهبود و افزایش کارایی شده است. امروزه شاهد حضور جدایی‌ناپذیر کامپیوتر در تمامی عرصه‌ها هستیم.

تعریف و هدف کارشناسی ارشد شبکه‌های کامپیوتری

سناریوی دنیای مدرن در حال تغییر است. ارتباطات داده‌ای و شبکه شیوه کار تجارت و سایر امور روزانه را تغییر داده است. در حال حاضر، آن‌ها به شدت به شبکه‌های کامپیوتری و اینترنت متکی هستند.

دوره کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات یکی از مجموعه‌های آموزش عالی در زمینه فنی مهندسی است و هدف از آن تربیت متخصصانی است که در زمینه مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی و نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی، استفاده و انتقال اطلاعات تبحر لازم را داشته باشند.

مزایای تحصیل آموزش مجازی در فاران مهر دانش

آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و یادگیری را کاملا دگرگون کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری را ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

روش یادگیری آنلاین برای همه افراد روشی مناسب است. ظهور انقلاب دیجیتالی منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه دسترسی، استفاده، بحث و اشتراک‌گذاری محتوا شده است. هر شخصی با هر میزان مشغله می‌تواند در زمان و مکان دلخواه خود از این نوع آموزش بهره ببرد. بسیاری از افراد بسته به در دسترس بودن و راحتی خود ، تعطیلات آخر هفته یا عصرها را انتخاب می‌کنند.

موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ارائه آموزش عالی الکترونیکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌نماید.

مزیت ویژه آموزش الکترونیکی این است که می‌توانید هر زمان که نیاز داشته باشید به مطالب مورد مطالعه دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که شما استاد زمان خود هستید، بنابراین شما بر محتوایی که یاد می‌گیرید نیز تسلط دارید.

باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل در فاران مهر دانش، علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند از سراسر دنیا اقدام به تحصیل نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در فاران مهر دانش هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارند. در هر سنی که باشید امکان تحصیل در این موسسه برای شما وجود دارد.

تحصیل همزمان دانشجویان دوره‌های الکترونیکی (مجازی) در یکی از رشته‌ها یا گرایش‌های حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی دانشگاه‌های دیگر بلامانع است.

شبکه‌های کامپیوتری

موقعیت شغلی رشته شبکه‌های کامپیوتری

  • معمار شبکه

  • مهندس امنیت شبکه

  • مدیر شبکه

  • مسئول امنیت شبکه

  • کارشناس شبکه

می‌دانیم که شبکه‌های کامپیوتری بخش بزرگی از زندگی روزمره را دربر می‌گیرد، پس متخصص شبکه‌های کامپیوتری و شغل‌های وابسته به این حرفه هم در مرکز توجه قرار گرفته‌اند. امروزه به دلیل اینکه شبکه‌های کامپیوتری به ستون فقرات ارتباطاتی شرکت‌های بزرگ و کوچک تبدیل شده‌اند، مراحل راه‌اندازی شبکه یک شرکت یا سازمان نیاز به مهارت‌های کارشناس و متخصص شبکه دارد، زیرا وقتی یک شبکه به هر دلیلی از کار می‌افتد و متوقف می‌شود، بسیاری از کسب‌و‌کارها نیز از انجام فعالیت خود باز می‌مانند تا زمانی که آن شبکه دوباره به کار افتد.

نیاز به وجود کارشناسان شبکه‌های کامپیوتری در هر سازمان و شرکت دولتی و خصوصی امری بدیهی و روشن و می‌توان گفت ضروری و غیرقابل اجتناب است.

موسسه فاران مهر دانش
سایر مقاطع و گرایش‌های مهندسی در فاران مهر دانش