کارشناسی اقتصاد

معرفی رشته اقتصاد

کارشناسی پیوسته اقتصاد موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش

اقتصاد

ضرورت و اهمیت رشته اقتصاد

کلمه “اقتصاد” از دو کلمه یونانی “eco” به معنی خانه و “nomos” به معنای حساب گرفته شده است. امروزه این موضوع در مورد چگونگی حفظ حساب‌های خانوادگی در حوزه‌ای وسیع شکل گرفته است.

حوزه اقتصاد، تا قرن ۱۹ بسیار آهسته رشد کرده است، اما از آن زمان به بعد شتاب بیشتری گرفته است. امروزه بسیاری از ویژگی‌های یک زبان را دارد. این زبان دارای ریشه‌های زبانی، قوانین دستوری، ساختارهای خوب و بد، گویش‌ها و واژگان گسترده‌ای است که با گذشت زمان رشد و تغییر می‌کند. برای افرادی که سال‌ها پیش علم اقتصاد را فرا گرفته‌اند ممکن است این خطر وجود داشته باشد زبانی که یاد گرفته‌اند تغییر کرده باشد، بنابراین باید در حوزه علم اقتصاد همیشه به‌روز بود.

تعریف و هدف کارشناسی اقتصاد

اقتصاد یک علم اجتماعی است که به تولید ، توزیع و مصرف کالاها و خدمات مربوط می‌شود.

هدف از دوره کارشناسی علوم اقتصادی تربیت کارشناسانی است که با کسب اطلاعات عمومی و جامع در رشته اقتصاد بتوانند:

 وارد مشاغل عمومی در بخش‌های دولتی، تعاونی و خصوصی بشوند.

ظرفیت کافی برای کسب مهارت‌های تخصصی به‌دست آورند تا بتوانند در مشاغلی که نیاز به تخصص‌های فنی حرفه‌ای دارد (بانک‎ها، بیمه، شرکت‌های تجاری و مالی تخصصی و نظایر آن) جذب شوند.

ظرفیت علمی کافی برای ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد را کسب نمایند.

مزایای تحصیل آموزش مجازی در فاران مهر دانش

آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و یادگیری را کاملا دگرگون کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری را ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

روش یادگیری آنلاین برای همه افراد روشی مناسب است. ظهور انقلاب دیجیتالی منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه دسترسی، استفاده، بحث و اشتراک‌گذاری محتوا شده است. هر شخصی با هر میزان مشغله می‌تواند در زمان و مکان دلخواه خود از این نوع آموزش بهره ببرد. بسیاری از افراد بسته به در دسترس بودن و راحتی خود ، تعطیلات آخر هفته یا عصرها را انتخاب می‌کنند.

موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ارائه آموزش عالی الکترونیکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌نماید.

مزیت ویژه آموزش الکترونیکی این است که می‌توانید هر زمان که نیاز داشته باشید به مطالب مورد مطالعه دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که شما استاد زمان خود هستید، بنابراین شما بر محتوایی که یاد می‌گیرید نیز تسلط دارید.

باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل در فاران مهر دانش، علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند از سراسر دنیا اقدام به تحصیل نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در فاران مهر دانش هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارند. در هر سنی که باشید امکان تحصیل در این موسسه برای شما وجود دارد.

تحصیل همزمان دانشجویان دوره‌های الکترونیکی (مجازی) در یکی از رشته‌ها یا گرایش‌های حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی دانشگاه‌های دیگر بلامانع است.

کارشناسی اقتصاد

موقعیت شغلی رشته اقتصاد

 • همکاری در بخش‌های مختلف وزارت اقتصاد

 • وزارت صنایع

 • سازمان برنامه و بودجه

 • بانک مرکزی

 • مرکز آمار

 • متصدی بانک

 • کارشناسی گمرک

 • مدیر مالی

 • تحلیل‌گر مالی

 • کارشناس امور مالیاتی

 • استاد دانشگاه

 • پژوهشگر

 • و…

به‌طور حتم در هر رشته‌ای افرادی موفق‌ترند که به فعالیت بیشتری در راستای کسب مهارت‌های لازم می‌پردازند. در رشته اقتصاد هم، افرادی که به نوشتن و تجزیه و تحلیل مدل‌های اقتصادی می‌پردازند، جهت برطرف ساختن مشکلات اقتصادی راهکارهای کارآمد و تازه‌ای ارائه می‌دهند و … نسبت به سایر هم رشته‌های خود، موفق‌تر خواهند بود.
موسسه فاران مهر دانش
سایر مقاطع و گرایش‌های اقتصاد و حسابداری در فاران مهر دانش