معرفی رشته آموزش زبان انگلیسی

کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی موسسه آموزش عالی غیردولتی فاران مهر دانش

زبان انگلیسی

ضرورت و اهمیت رشته آموزش زبان انگلیسی

هدف از تشکیل دوره کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی را می‌توان در محورهای ذیل خلاصه کرد:

  1. تربیت افراد واجد صلاحیت علمی و حرفه‌ای برای تدریس زبان انگلیسی عمومی در سطوح مختلف آموزشی و همچنین آموزش زبان تخصصی به دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاهی
  2. تامین نیازهای جامعه از نظر نیروی انسانی متخصص در زمینه پژوهش‌های کمی و کیفی در مسائل آموزش یادگیری زبان
  3. آسیب‌شناسی آموزش زبان در کشور و انجام پژوهش در راستای بهبود کیفیت آموزش و یادگیری زبان
  4. کسانی که برای این دوره انتخاب می‌شوند ضمن تکمیل معلومات قبلی خود در حوزه‌ها و جنبه‌های مختلف آموزش زبان به‌طور اعم، و زبان انگلیسی به‌طور اخص، با اصول نظری، راهبردها، روش‌ها و ساز و کارهای تدریس این زبان آشنا می‌شوند. با اصول برنامه‌ریزی و تهیه و تدوین مواد آموزشی، با عنایت به نیازهای جامعه، آشنایی مطلوب به‌دست می‌آورند.

فارغ‌التحصیلان این رشته مبانی فن‌آوری‌های نوین در آموزش زبان، اعم از نحوه بهره‌گیری از رایانه و تلفن همراه را فرا می‌گیرند تا بسترهای لازم جهت ایجاد تحول بنیادی در حوزه آموزش زبان فراهم آید.

تعریف و هدف کارشناسی آموزش زبان انگلیسی

دوره کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی شامل یک دوره فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی است که به‌صورت ناپیوسته بعد از دوره کارشناسی برگزار می‌شود. دانشجویان در این دوره دانش نظری مرتبط با آموزش زبان انگلیسی اعم از زبان‌شناسی کاربردی و ارتباط آن با آموزش زبان، روش آموزش مهارت‌های چهارگانه زبان، آزمون شناسی و آزمون سازی زبان، و تهیه و تدوین مطالب درسی – آموزشی زبان را فرا می‌گیرند.

مزایای تحصیل آموزش مجازی در فاران مهر دانش

آموزش الکترونیکی شیوه آموزش و یادگیری را کاملا دگرگون کرده است. برخلاف روش‌های آموزش سنتی، آموزش الکترونیکی یادگیری را ساده‌تر و موثرتر می‌کند.

روش یادگیری آنلاین برای همه افراد روشی مناسب است. ظهور انقلاب دیجیتالی منجر به تغییرات قابل توجهی در نحوه دسترسی، استفاده، بحث و اشتراک‌گذاری محتوا شده است. هر شخصی با هر میزان مشغله می‌تواند در زمان و مکان دلخواه خود از این نوع آموزش بهره ببرد. بسیاری از افراد بسته به در دسترس بودن و راحتی خود ، تعطیلات آخر هفته یا عصرها را انتخاب می‌کنند.

موسسه آموزش عالی غیردولتی مجازی فاران مهر دانش زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به ارائه آموزش عالی الکترونیکی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌نماید.

مزیت ویژه آموزش الکترونیکی این است که می‌توانید هر زمان که نیاز داشته باشید به مطالب مورد مطالعه دسترسی پیدا کنید. همان‌طور که شما استاد زمان خود هستید، بنابراین شما بر محتوایی که یاد می‌گیرید نیز تسلط دارید.

باتوجه به غیرحضوری بودن تحصیل در فاران مهر دانش، علاقه‌مندان به‌راحتی می‌توانند از سراسر دنیا اقدام به تحصیل نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در فاران مهر دانش هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارند. در هر سنی که باشید امکان تحصیل در این موسسه برای شما وجود دارد.

تحصیل همزمان دانشجویان دوره‌های الکترونیکی (مجازی) در یکی از رشته‌ها یا گرایش‌های حضوری، نیمه حضوری و یا الکترونیکی دانشگاه‌های دیگر بلامانع است.

موقعیت شغلی رشته آموزش زبان انگلیسی

  • تدریس در موسسات خصوصی آموزش زبان

  • تدریس در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

  • تدریس خصوصی زبان انگلیسی

  • همکاری با مجلات و روزنامه‌های خارجی منتشر شده در داخل کشور

  • همکاری با صدا و سیما در بخش دوبله فیلم‌های خارجی

  • همکاری با شرکت‌های مسافرتی به‌عنوان راهنمای ‌تور

فارغ‌التحصیلان این رشته بازار کار نسبتاً خوبی دارند. باتوجه به گرایش این رشته یعنی آموزش زبان انگلیسی بیشتر فعالیت‌های این افراد به آموزش زبان مربوط می‌شود. ایشان قادر خواهند بود به تدریس انگلیسی عمومی بپردازند. همچنین ایشان می‌توانند در حوزه موضوعات مربوط به انتخاب یا تدوین مطالب آموزشی و کمک آموزشی مربوط به آموزش زبان انگلیسی مشارکت کنند و پژوهش‌های کلاسی را زیر نظر استادان این رشته انجام دهند.