آینده شغلی رشته کامپیوتر

>>باید بدانید که امروزه با توجه به رشد روزافزون صنعت کامپیوتر و تقاضای بازار برای دنیای کامپیوتر، شرایط شغلی خوبی در انتظار شماست.wink 

لیکن نباید فراموش کنید !! 
اولین و مهم ترین مسئله برای پیشرفت، برخورداری از شخصیتی چالش پذیر و علاقه ای وافر به این رشته می باشد چرا که باید مدام راغب باشید تا اطلاعات خود را به روز نگه دارید.

به طور کل هدف رشته مهندسی کامپیوتر تربیت یک نیروی متخصص است.enlightened

اگر بخواهیم این رشته را دسته بندی کنیم 
با دو دامنه کاری رو به رو هستیم:

 enlightenedسخت افزار 
 enlightened نرم افزار 

 

که به ترتیب می‌توان گفت :
آینده ی شغلی سخت افزار معقول بوده اما در صورتی که فرد تحصیل کرده به تمام اجزای سخت افزاری تسلط داشته باشد تا در تعمیر یا حتی تولید یک قطعه سخت افزاری بتواند فردی موفق شود. 

اما نرم افزار بسیار گسترده تر بوده، آینده ی شغلی آن بهتر از سخت افزار است و کاملا در دستان خود شما شکل می‌گیرد؛ 
تنها کافیست جایگاه خود را پیدا کرده و زمینه ی کاری تخصصی و مسیر مشخصی را برای خود برگزینید.

یک مهندس نرم افزار می تواند در تمام کارخانجات، سازمان ها، ادارات و .. موقعیت شغلی خوبی داشته باشد یا حتی می‌تواند به طور مستقل شرکتی تاسیس کرده و استارت آپ خود را راه اندازی کند.

$$$$ درآمد مهندس نرم افزار

هم اكنون در حال حاضر یک مهندس نیمه حرفه ای نرم افزار به راحتی می‌تواند ماهانه درآمدی بالغ بر دو میلیون تومان داشته باشد.
حال اگر کمی به تخصص، مهارت، اطلاعات خود بیافزاید ماهانه به درآمدی معادل ۳ الی ۵ میلیون تومان هم خواهد رسید. 

مضافاً اینکه اگر به یک فرد متخصص و حرفه ای تبدیل شود یا به عبارتی دیگر علاوه بر دانش کامپیوتری در بازار کار نیز تجربیات کافی کسب نماید، درآمد خود را براحتی به ۳۰ میلیون تومان در ماه افزایش خواهد داد.

بی شک می‌توان گفت:
«آینده ی شغلی یک مهندس کامپیوتر به ویژه اگر با انگیزه، علاقه، تخصص، تجربه و تسلط بر مباحث مورد نیاز روز بازار همراه باشد؛ با آینده ی شغلی یک پزشک رقابت می‌کند.»