اطلاعیه تمدید مهلت ثبت نام تا پایان روز شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برای ترم بهمن ۱۴۰۱-۱۴۰۰

اطلاعيه تمديد مهلت ثبت نام و اعلام رشته‌ محل‌های جديد مربوط به مرحله پذيرش صرفاً با سوابق تحصيلی (معدل مدرک کاردانی) مقطع کاردانی به کارشناسی ناپيوسته بهمن ماه سال ۱۴۰۰

پيرو انتشار اطلاعيه ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله پذيرش با سوابق تحصيلی (معدل مدرک کاردانی) مقطع کاردانی به کارشناسی ناپيوسته بهمن ماه سال ۱۴۰۰ در تاريخ ۱۶/۰۹/۱۴۰۰، ضمن اعلام رشته محل‌های جديد به شرح زير مربوط به اطلاعيه مذکور، بدين‌وسيله به اطلاع متقاضيان اين مرحله از پذيرش می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر برای آن دسته از متقاضیانی كه تا اين تاريخ (۱۴۰۰/۰۹/۲۲) براي ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام ننموده‌اند، ترتيبی اتخاذ گرديده است كه متقاضيان بتوانند تا پايان روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در اين مرحله از پذيرش اقدام نمايند. لذا متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق اطلاعيه ثبت‌نام و انتخاب رشته مذکور و مندرجات اين اطلاعيه، به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در اين مرحله از پذيرش اقدام نمايند.

ضمناً آن دسته از متقاضیانی كه قبلاً نسبت به انتخاب كدرشته محل‌های تحصيلی اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمايل تا تاريخ فوق، نسبت به مشاهده و يا ويرايش كدرشته محل‌های انتخابی خود اقدام نمايند.

یادآوری مهم ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته:

پذيرش دراين مرحله براساس ظرفيت خالی مانده رشته محل‌های نيمسال اول و نيمسال دوم مرحله شهريورماه انجام می‌شود. لذا در فهرست رشته محل‌های اين مرحله، رشته محل‌هايی با پذيرش در نيمسال اول و دوم ( مطابق پذيرش شهريور ماه) مشاهده می‌شود. اما در اين مرحله تفاوتی در انتخاب رشته محل نيمسال اول و يا نيمسال دوم وجود ندارد و شروع به تحصيل تمامی پذيرفته شدگان از نيمسال دوم سال تحصيلی (بهمن ماه) خواهد بود.

شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو بدون آزمون:

۱- دارا بودن مدرک كاردانی مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و يا شورای عالی انقلاب فرهنگي.

تبصره ۱: متقاضيان می‌بايست در زمان ثبت‌نام دارای مدرک يا گواهينامه كاردانی (فوق ديپلم) باشند و ياحداكثر تا تاريخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمايند.

تبصره ۲: متقاضیانی‌ که تا زمان ثبت نام در این پذیرش موفق به اخذ مدرک کاردانی شده‌اند، لازم است معدل درج شده در گواهی کاردانی را در تقاضانامه ثبت‌نام درج نمایند. آن دسته از متقاضیانی که در زمان ثبت‌نام دانشجوی سال آخر هستند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کاردانی خود می‌شوند لازم است در زمان ثبت‌نام میانگین نمرات واحدهای گذرانده تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ را در تقاضانامه ثبت‌نام درج و علاوه برآن «فرم میانگین واحدهای گذرانده» مندرج در ذیل همين اطلاعيه را تكميل نموده و به تائید مؤسسه محل تحصيل مقطع كاردانی خود رسانده و نزد خود نگهداری کنند.

۲- دانشجويان دوره روزانه (ورودی سال۱۳۹۹ و قبل از آن) به شرط انصراف قطعی تا پايان مهلت ثبت‌نام در اين مرحله و همچنين داشتن شرايط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما (خصوصاً مقررات وظيفه عمومی برای برادران) می‌توانند در اين مرحله از پذيرش ثبت نام نمايند.

۳- دانشجويان دوره‌های غيرروزانه از قبيل: نوبت دوم (شبانه)، غيرانتفاعی، پرديس خودگردان و مجازی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنين پذيرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی كه از معافيت تحصيلی استفاده نمی‌كنند، می‌توانند بدون انصراف تحصيلی در اين مرحله ثبت‌نام نمايند. اين دسته از متقاضيان در صورت موفقيت و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جديد، لازم است از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط را به مؤسسه آموزش عالی ذيربط ارائه نمايند. لازم به توضيح است كه اين دسته از متقاضيان حق بازگشت و ادامه تحصيل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

تبصره: دانشجويان دوره‌های غيرروزانة فوق كه از معافيت تحصيلی استفاده می‌كنند، در این مرحله براي ثبت‌نام و انتخاب رشته لازم است شرايط مندرج در مقررات وظيفه عمومی را داشته باشند.

۴- پذيرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپيوسته سال ۱۴۰۰ در صورت تمايل می‌توانند در اين مرحله از پذيرش بر اساس سوابق تحصیلی شرکت نمايند. ضمناً در صورت قبولی در اين مرحله از پذيرش، قبولی قبلی آنان لغو می‌گردد و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و بايد در رشته قبولی جديد ثبت نام و ادامه تحصيل نمايند. لذا متقاضيان در اين خصوص دقت لازم را بعمل آورند.

۵- متقاضيان‌ دارای مدرک تحصيلی در رشته‌های گروه‌ آموزشی پزشكی (دانشجويان‌ و يا فارغ‌التحصيلان‌) شركت‌كننده‌ در اين مرحله از پذيرش،‌ قبل‌ از اقدام‌ به‌ تكميل‌ فرم تقاضانامه ثبت‌نام و ‌انتخاب‌ رشته اينترنتی ‌توجه‌ داشته‌ باشند كه ‌بايد از لحاظ طرح‌ تعهد خدمت‌ به‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشكی وضعيت‌ خود را مشخص‌ نمايند و منعی برای ادامه تحصيل نداشته‌ باشند، در غير اين صورت‌ عواقب‌ آن‌ به‌ عهده‌ شخص‌ متقاضی خواهد بود.

۶- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتی انجام می‌شود، متقاضيان لازم است به وسيله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكی آن‌ها فعال می‌باشد، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور و پرداخت مبلغ ۶۸۰.۰۰۰ (ششصد و هشتاد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دريافت كارت اعتباری اقدام نمايند. ضمناً هزينه خدمات پيام کوتاه مبلغ ۸.۵۰۰ (هشت هزار و پانصد هزار) ريال می‌باشد.

۷- متقاضيان «مرد» می‌بايست در زمان ثبت‌نام و شركت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعی برای ادامه تحصيل نداشته باشند. (مقررات وظيفه عمومی و کد نظام وظيفه جهت درج در بند ۱۵ تقاضانامه ثبت نامی در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی ناپيوسته سال ۱۴۰۰ مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی اين سازمان وجود دارد).

۸- هر متقاضی بايد فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب‌ رشته‌ اينترنتی خود را براساس‌ برنامه‌ زمانی كه از طريق درگاه اطلاع رسانی اين سازمان اعلام می‌شود تكميل نمايد. در‌ صورت انجام صحيح ثبت‌نام و انتخاب رشته، كد رهگيری ۱۶ رقمی كه در حكم رسيد است، از طريق درگاه اطلاع رسانی اين سازمان در اختيار وی قرار می‌گيرد كه نشانگر تأييد مراحل طی شده برای دريافت اطلاعات وارد شده توسط متقاضيان می‌باشد و متقاضی بايد كد مذكور را يادداشت و در جايي محفوظ نگهداری نمايد. پيشنهاد می‌شود از فرم تكميل شده خود نيز كه دارای كد رهگيری می‌باشد، نسخه چاپی (پرينت) تهيه كند.

به متقاضيان توصيه می‌گردد قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصيلی در درگاه اطلاع‌رسانی اين سازمان، كدرشته ‌محل‌های انتخابی خود را كه يک عدد چهار رقمی است، به‌ترتيب علاقه و همچنين ساير اطلاعات ثبت‌نامی خود را در فرم پيش‌نويس (نمونه مندرج در ذیل این اطلاعیه) درج و سپس به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان مراجعه تا در مدت زمان كوتاه‌تر و بدون خطا نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي خود اقدام كنند.

کد رشته‌های پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کارشناسی ناپیوسته موسسه فاران مهر دانش:

حسابداری: ۵۶۱۸

مهندسی حرفه‌ای کامپیوتر نرم‌افزار: ۳۱۱۳

روش گزينش:

گزينش نهايی متقاضيان در هر يک از رشته‌های تحصيلی براساس معدل كل دوره كاردانی (فوق ديپلم) و بر حسب كدرشته محل‌های انتخابی در فرم تقاضانامه ثبت‌نامی اينترنتی و از بين متقاضيانی كه ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده‌اند انجام می‌گيرد.

تبصره: گزينش متقاضیان واجد شرايط استفاده از سهميه‌های رزمندگان و يا ايثارگران، بر اساس قوانين مندرج در صفحات ۲۰ تا ۲۳ دفترچه راهنماي کاردانی به کارشناسی ناپيوسته سال ۱۴۰۰ مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش صورت مي‌گيرد.

یادآوری مهم: با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين مرحله از پذيرش بر مبنای معدل دوره كاردانی صورت می‌پذيرد، لازم است متقاضيان برحسب مورد در درج صحيح معدل كل مقطع كاردانی دقت لازم را به‌عمل آورند. در صورت عدم درج صحيح معدل در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتی، مطابق ضوابط قبولی اين‌دسته از متقاضيان لغو خواهد شد.

مدارک مورد نياز ثبت نام براساس سوابق تحصیلی بهمن ۱۴۰۰:

مداركی‌ كه‌ متقاضی برای‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ به آن نيازمند است به شرح ذيل می‌باشد: 

۱- فايل عكس اسكن شده: متقاضی می‌بايست يک قطعه عكس پرسنلی خود را (با مشخصات ذكر شده در درگاه سازمان) اسكن نموده و فايل آن را برای ارسال از طريق برنامه ثبت‌نام اينترنتی آماده نمايد.

۱-۱- عكس ۴×۳ يا ۴×۶ كه در سال جاری گرفته شده باشد (عكس تمام رخ).

۱-۲- عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.

۱-۳- اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر ۴۰۰×۳۰۰ پيكسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پيكسل باشد.

۱-۴- تصوير متقاضی بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.

۱-۵- حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از ۷۰ كيلو بايت بيشتر باشد.

۱-۶- حاشيه‌های زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.

۱-۷- تا حد‌ امكان عكس رنگی و دارای زمينه سفيد باشد.

۱-۸- عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل مشخص باشد.

۲- دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپيوسته سال ۱۴۰۰ مندرج در درگاه اطلاع رسانی اين سازمان (جهت اطلاع از ساير شرايط و ضوابط و جداول موردنياز) و همچنين جداول رشته‌ محل های..

۳-كارت اعتباری ثبت‌نام.

توجه: هرگونه‌ تغييری از طريق‌ درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش ‌اعلام ‌خواهد شد.