26 مهر 1396 ساعت 14:48


ضوابط و مقررات تحصیل در دوره های مجازی موسسه آموزش عالی فاران به شرح زیر است:

* دانشجوى پذیرفته شده موظف است کلیه ضوابط و مقررات آموزشى وزارت علوم، تحقیقات و فنآورى را رعایت نماید و از این جهت همانند دانشجویان دانشگاههاى معمول کشور به تحصیل خود ادامه دهد.
* حضور در امتحانات پایان ترم در هر نیمسال تحصیلى الزامی است. دانشجویان این دانشگاه به صورت غیرحضورى فعالیتهاى آموزشى خود را ادامه مى دهند بطور مثال ثبت نام، انتخاب واحد، آموزش و … بصورت غیر حضورى و الکترونیکى خواهد بود. اگر به دلایل آموزشی یا اداری نیاز به حضور دانشجو در دانشگاه باشد به وی ابلاغ شده و دانشجو موظف است به دانشگاه مراجعه نماید.
*این دانشگاه بصــورت موسسه غیر انتفاعى الکترونیکی (مجازی) از وزارت علوم، تحقیقات و فنآورى مجوز فعالیت اخـذ نموده است. لذا دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه هاى آموزشى خود به دانشگاه میباشند. ایـن هزینه ها شامل هزینه هاى مربوط به خرید یک رایانه شخصى و اشتراک اینترنت نمی باشد.
* در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه دروس به شکل نیمسال های آموزشی(ترمی) است.
* تطبیق واحد برای دانشجویان دارای مقطع کاردانی و یا دانشجویانی که تعدادی از واحدهای تحصیلی را گذرانده اند طبق ضوابط امکانپذیر است.
*در خواست مرخصی تحصیلی بغیر از ترم نخست با ارائه در خواست کپی به دانشگاه و طبق مقررات امکانپذیر است. دانشجو موظف است برای نیمسالی که مرخصی تحصیلی داشته است شهریه ثابت را پرداخت نماید.
* در صورتی که دانشجو بدون کسب موافقت دانشگاه حتی برای یک نیمسال ترک تحصیل نماید از ادامه تحصیل محروم می‌شود.

* ارائه دروس تئوری بصورت مجازی و از طریق اینترنت بوده و داوطلب می بایست آگاهی لازم جهت استفاده از کامپیوتر و شبکه های اینترنت و اینترانت را دارا باشد تا بتواند از دروس ارائه شده بصورت مجازی استفاده نماید .
* تهیه نرم افزارهایی که برای استفاده بهینه از محتوای الکترونیکی دروس لازم است به عهده دانشجو است.
* نمره نهایی دانشجو بر اساس فعالیت کلاسی و نمره آزمون پایان نیمسال محاسبه می شود. حضور دانشجو در پرتال و شرکت وی در فعالیت های کلاسی ثبت می شود.
* حضور دانشجو در تمامی‌برنامه‌های درسی و فعالیتهای آموزشی و پژوهشی مصوب دوره، الزامی‌است.

* امتحانات پایان هر نیمسال مجازی به صورت حضوری و در تهران برگزار می شود و عدم شرکت در آن موجب گرفتن نمره صفر برای آن درس است. در صورتی که درسی دارای آزمون میان ترم باشد این آزمون به صورت حضوری و در تهران و یا به صورت الکترونیکی و بر روی پرتال آموزشی- بسته به نظر استاد- انجام خواهد شد. آزمون های پایان نیمسال با توجه به حضور دانشجویان از سراسر کشور تا حد امکان به صورت فشرده خواهد بود و لازم است دانشجویان در طی نیمسال به این موضوع دقت کافی داشته باشند.
* در ایام برگزاری آزمونها دانشگاه هیچ تعهدی در قبال تهیه خوابگاه یا محل سکونت برای دانشجویان ندارد.

* امکان استفاده از معافیت تحصیلی برای داوطلبان پسر مطابق قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه عمومی کشور و منوط به شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها می باشد.
* ثبت نام در دوره به منزله پذیرفتن کلیه ضوابط و مقررات دانشگاه تلقی میشود .
* پس از ثبت نام شهریه دریافتی مسترد نخواهد شد.
* مدرک موسسه غیرانتفاعی- مجازی فاران مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.
Template Design:Dima Group